Рада на рік ввела експортне мито за брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну

НовиниПромисловість    12.07.2016 - 14:43
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Раніше парламент встановив мито за тонну металобрухту на 3 роки

Верховна Рада України тимчасово, строком на рік, встановила рівень експортного мита на відходи та брухт чорних металів в 30 євро за 1 тонну. Відповідний законопроект № 3868 "Про внесення змін у деякі закони України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" з пропозиціями президента Петра Порошенка підтримали 248 парламентаріїв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Тимчасово, строком на один календарний рік з дня набрання чинності цього Закону, ставки вивізного (експортного) мита на товари, зазначені у пункті 1 Закону України "Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів" складають 30 євро за 1 тонну", - сказано в тексті закону.


Підкреслюється, що в рамках СОТ тимчасове підвищення ставки експортного мита на брухт чорних металів є допустимим і обґрунтованим посиланням на винятки, передбачені Генеральною Угодою з тарифів і торгівлі (ГАТТ).

зокрема, стаття XXI ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки" передбачає право держави застосовувати обмежувальні заходи з метою захисту своєї національної безпеки. Держава може самостійно визначати що є істотними інтересами безпеки", а також які заходи необхідно застосовувати для захисту таких інтересів у конкретному випадку.

В умовах анексії Криму та проведення АТО на сході України заходи щодо захисту національної безпеки з додатковим урахуванням економічного чинника повністю підпадають під винятки, передбачені ГАТТ.

Нагадаємо, раніше ВР дозволила військовим переукладати безстрокові контракти з ВСУ.

On Top