ua ru

Рада спростила механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів

Рада спростила механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 226 парламентарів

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №4928 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання". За документ проголосували 226 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.

Законом передбачається спростити механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів шляхом спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, обліку прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів. Також документом передбачається скоротити строк розгляду судом таких справ, спростити судовий захист прав одержувача аліментів, перенести тягар доказування на платника аліментів.

Проектом визначається правовий режим аліментів, як власності дитини.Згідно із законом, судом будуть враховуватися витрати платника аліментів, за якими останнім не доведено джерело походження коштів для їх фінансування, при визначенні розміру аліментів.

Крім того, документом встановлюється стягнення аліментів у наказному провадженні на вимогу стягувача аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку при визначенні розміру аліментів як частки від заробітку (доходу) матері, батька дитини, або в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлена вимога про індексацію аліментів, призначених у фіксованій грошовій сумі.

При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ВР планує спростити механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів.