ru ua

Рада зберегла грошове забезпечення сімей зниклих без вести міліціонерів

Рада зберегла грошове забезпечення сімей зниклих без вести міліціонерів Верховна Рада

Народні підтримали законопроект № 1706 "Про внесення зміни до статті 19 закону України "Про міліцію" (щодо збереження грошового та інших видів забезпечення працівникам міліції, захоплених у полон або заручниками, чи безвісно відсутніми)". За відповідне рішення проголосували 236 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Так, законопроект пропонує зберегти за особами начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, а також військовослужбовцями і співробітниками Національної гвардії України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, грошове та інші види забезпечення.

Згідно з проектом, "грошове забезпечення виплачується таким членам сімей працівників міліції: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні працівників міліції, або батькам працівників міліції у рівних частках, якщо працівники міліції не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення співробітників у полон або заручниками, їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими.

У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення працівника міліції зі служби в органах внутрішніх справ України.

У разі індексації грошового забезпечення працівників міліції грошове забезпечення членам сімей працівників міліції, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.

Проектом також пропонується, що дія цього закону в разі його прийняття, буде поширюватися на осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, а також на військовослужбовців та працівників Національної гвардії України, які до набрання чинності цим законом брали безпосередню участь в антитерористичній операції і міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки і були захопленими в полон або заручниками, чи визнані у встановленому законом порядку безвісно відсутніми під час такої участі.

Нагадаємо, народні депутати цей законопроект підтримали в першому читанні 13 лютого 2015 р.