ua en ru

Рада дозволила переведення дачних будинків у жилі

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 2336а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання)"

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 2336а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання)". За відповідне рішення проголосували 264 нардепів.

Законопроектом передбачається внести зміни до Житлового кодексу України щодо встановлення порядку переведення у жилі будинки садових і дачних будинків та Земельного кодексу України стосовно уточнення складу земель рекреаційного призначення та видів будівель, які вправі зводитись на садових земельних ділянках, а також до Цивільного кодексу України та закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" в частині узгодження визначень, пов'язаних із місцем проживання та реєстрацією фізичних осіб у житлі.

Зокрема законопроект пропонує доповнити Житловий Кодекс Української РСР статтею 8-1, згідно з якою громадяни відповідно до цього Кодексу та в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України, мають право на переведення дачних і садових будинків, які відповідають технічним і санітарним нормам, у жилі будинки.

"Переведення дачних і садових будинків у жилі будинки провадиться за зверненнями громадян відповідними органами місцевого самоврядування", - йдеться у законопроекті.

"Прийняття закону дозволить узгодити законодавчі поняття та процедури у житловому, цивільному законодавстві щодо житла та створить належні умови для реалізації громадянами права на вільний вибір місця проживання", - вважають автори законопроекту.

Також законопроект уточнює зміст поняття "місце проживання фізичної особи".

Згідно із проектом, "місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово".

Проект закону також пропонує уточнити поняття "реєстрація". Згідно з проектом це - "внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням його адреси".

Прикінцевими положеннями передбачається, що "тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою дачні поселення та садівницькі товариства у приміських зонах обліковуються за тими населеними пунктами, з якими вони зв'язані в адміністративному або територіальному відношенні".

Згідно з законопроектом, тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою, до жителів, об'єднаних постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, також відносяться жителі, які проживають постійно за межами цих адміністративно-територіальних одиниць та житло яких віднесено до відповідного села, селища чи міста.