ua en ru

Рада дозволила іноземцям проходити військову службу в ЗСУ

Рада дозволила іноземцям проходити військову службу в ЗСУ Фото: українська армія

Проект закону підтримали 229 парламентарів

Верховна Рада України дозволила іноземним громадянам та особам без громадянства проходити військову службу в лавах Збройних сил України (ЗСУ). Відповідний проект закону №2389 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства" у другому читанні і в цілому підтримали 229 парламентаріїв при 226 мінімально необхідних.

Відповідно до проекту закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують та підписують зобов'язання. При виконанні обов'язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

"Проходження військової служби здійснюється... іноземцями та особами без громадянства - за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України... Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця", - сказано в документі.

Разом з тим законом визначається таке поняття як найманство. Відповідно до проекту закону, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у воєнних діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно було обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особу, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, яка контролюється стороною, що перебуває в конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не послана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

"Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців - караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років... Участь найманця у воєнних діях - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років", - роз'яснює закон.

Нагадаємо, українські війська почали відведення озброєння калібру менше 100 мм від лінії зіткнення в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.