ua en ru

Рада з другої спроби прийняла закон про відновлення довіри до судової системи

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4378-1 "Про відновлення довіри до судової системи України".

Народні депутати з другої спроби підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4378-1 "Про відновлення довіри до судової системи України". За відповідне рішення проголосували 234 нардепи.

Під час першого голосування за цей законопроект проголосувало 220 нардепів. З другої спроби парламентській більшості вдалося повернутися до розгляду цього законопроекту і підтримати його в другому читанні і в цілому.

Закон прийнято в редакції профільного комітету ВР.

Закон проект передбачає перевірку суддів загальної юрисдикції, яка проводиться протягом одного року з моменту формування складу тимчасової спеціальної комісії.

При цьому заяви про проведення перевірки певного судді (суддів) відповідно до статті 3 цього закону можуть бути подані у тимчасову спеціальну комісію юридичними або фізичними особами протягом шести місяців з моменту опублікування в газеті "Голос України" повідомлення про створення ТСК.

Закон передбачає ряд підстав, по яких суддя суду загальної юрисдикції підлягає перевірці. Повноваження щодо проведення перевірки суддів надаються ТСК з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка складається з 15 членів.

Передбачається наступний порядок формування зазначеної комісії: Верховний суд України призначає в ТСК 5 членів, які повинні бути суддями у відставці, які протягом останніх п'яти років перебування на посаді судді не займали адміністративні посади в судах.

Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики та Верховна Рада України призначають у ТСК з 5 членів - представників громадськості, які є громадянами України і мають вищу юридичну освіту. ТСК діє при Вищій раді юстиції.

Також закон визначає основні принципи діяльності тимчасової спеціальної комісії (порядок проведення її засідань, механізм отримання матеріалів, необхідних для проведення перевірки суддів тощо), заходи, які застосовуються за результатами проведення перевірки суддів.

Нагадаємо, прийняти закон про довіру до судової системи прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Раду ще 4 квітня.