Рада прийняла за основу законопроект про установу бізнес-омбудсмена

Рада прийняла за основу законопроект про установу бізнес-омбудсмена
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 242 парламентаря

Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу законопроект №4591 "Про Установу бізнес-омбудсмена". За документ проголосували 242 парламентаря, передає кореспондент РБК-Україна.

Метою розробки проекту акта є запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.


"Проектом акта визначаються правові засади створення та організації діяльності Установи бізнес-омбудсмена, напрями її діяльності, а також принципи її взаємовідносин з державою, державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що перебувають у сфері їх управління, а також суб’єктами підприємництва", - сказано в пояснювальній записці.

Підкреслюється, що фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Установи здійснюватиметься за домовленістю підписантів Меморандуму.

Так, визначається, що установа бізнес-омбудсмена - недержавна неприбуткова організація, яка має статус юридичної особи, створена відповідно до спеціального закону, діяльність та завдання якої регулюються її установчим документом (статутом).

Зокрема, пропонується встановити, що неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на запит Установи бізнес-омбудсмена відповідно до закону "Про Установу бізнес-омбудсмена" тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бізнес омбудсмен та, у разі, якщо належним чином уповноважений бізнес-омбудсменом, заступник бізнес омбудсмена або інспектор Установи бізнес-омбудсмена мають право складати протоколи про адміністративні порушення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада сьогодні розгляне два законопроекти для співпраці з МВФ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся