Рада прийняла за основу законопроект про детінізацію валютообмінних операцій

НовиниФінанси    01.11.2016 - 17:58
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

За документ проголосували 247 нардепів

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4741 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій". За документ проголосували 247 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, законопроектом пропонується скасувати збір (він складає 2%) на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачується з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі, з складу доходів загального фонду державного бюджету.

Крім того, у Прикінцевих положеннях документа передбачається внести зміни до законів "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо скасування збору з купівлі іноземної валюти в готівковій формі і "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг "щодо законодавчого закріплення можливості здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти без пред'явлення документа, що посвідчує особу

На думку авторів законопроекту, метою прийняття документа є детінізація валютообмінних операцій, оптимізація валютного регулювання і валютно-курсової політики для забезпечення валютної стабільності шляхом скасування пенсійного збору з купівлі валюти та скасування паспортизації таких операцій.

Нагадаємо, обіг готівки в Україні станом на 1 жовтня 2016 року склав 312,5 млрд гривень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Парламент удосконалив процедуру застосування санкцій Нацтелерадіо Рада планує дозволити Міноборони засновувати друковані видання на час АТО
On Top