ua ru

Рада підтримала в другому читанні механізм реструктуризації валютних кредитів

Рада підтримала в другому читанні механізм реструктуризації валютних кредитів Фото: Верховна Рада

За відповідне рішення проголосували 227 нардепі

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект № 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". За відповідне рішення проголосували 227 нардепів при 226 мінімально необхідних.

В той же час цей закон не був прият в цілому, так як у другому читанні і в цілому документ підтримали лише 184 парламентарія.

За пропозицію голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана направити цей законопроект на розгляд у третьому читанні за скороченою процедурою проголосували 249 нардепів.

"Хочу на всю країну прочитати декілька статей нашого регламенту. Шановні друзі, 123 стаття "Рішення за результатами розгляду законопроекту у другому читанні", пункт 1 Прийняття законну у другому читанні та доручення головному комітету підготувати його до третього читання. Відхилення законопроекту.. Тобто є у пункті 3 статті 123 питання прийняття законопроекту у другому читанні та в цілому, що нами не було проголосовано. Тому я вітаю з тим, що політичні амбіції не дали нікому загубити цей важливий закон. Друга позиція, я вітаю з тим, що сьогодні парламент спільно проголосував направити його на третє читання за скороченою процедурою. Це означає, що всі пропозиції,які є, можуть бути враховані. Тому я закликаю об'єднатись негайно, сьогодні-завтра, і працювати над цим законом ,щоб він вийшов не так, що 170-180 голосів (набирав - ред..) ,а щоб ми його ухвалили необхідною більшістю, і він реально допоміг людям", - сказав Гройсман.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту обумовлено необхідністю вжиття оперативних заходів, спрямованих на забезпечення фінансової стабільності в державі, відновлення довіри населення до банківських установ і державі в цілому, підтримання економічного зростання та забезпечення дотримання конституційних прав громадян.

Законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, які мають зобов'язання за договорами споживчого кредиту, що отримані з метою придбання нерухомості.

Крім того, держава повинна визнати свою провину в неможливості забезпечення стабільності національної валюти і надати допомогу населенню.

Згідно з пояснювальною запискою, запропонований законопроектом механізм є компромісним та розподіляє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами-позичальниками.

"Положення законопроекту надають можливість фізичним особам зменшити навантаження на бюджет своєї сім'ї, зменшити рівень платежів", - йдеться у пояснювальні записці.

Законопроектом передбачається встановити, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була встановлена до моменту реструктуризації.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвали цей законопроект в першому читанні 9 квітня 2015 р. за відповідний законопроект № 1558 проголосували 241 нардепа при 226 мінімально необхідних.