Рада провалила поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок

Понеділок 02 березня 2015 19:26

Народні депутати не підтримали у першому читанні та в цілому урядовий законопроект № 2212 "Про внесення змін до деяких законодавчих акті України щодо пенсійного забезпечення". За відповідне рішення проголосували лише 208 нардепів з 226 мінімально необхідних.

За відповідний законопроект народні депутати голосували чотири рази, проте щоразу коаліції не вистачало близько 5-10 голосів для прийняття позитивного рішення.

Законопроект пропонує з 1 березня 2015 року передбачити поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях і спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих та особливо шкідливих умовах праці та на пенсії за вислугу років.

Також як зазначається у пояснювальній записці, з метою створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України та удосконалення окремих положень стосовно пенсійного забезпечення законопроектом передбачається:

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 рр.;

- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати.

"Прийняття закону України забезпечить збалансування бюджету Пенсійного фонду України та сприятиме ефективному і раціональному використанню бюджетних коштів", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не застосовуватимуться на особливий період до осіб, які займають посади державних службовців в Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах та безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави, та пенсії яким призначено відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Осіб, які брали участь в антитерористичній операції та мають статус учасника бойових дій, або стали інвалідами, зокрема, щодо нерозповсюдження норми про відміну виплати пенсії у випадку, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищезазначених посадах.

Нагадаємо, профільний комітет рекомендував Раді підвищити пільговий пенсійний вік для жінок.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся