ua en ru

Рада підтримала за основу законопроект про Конституційне провадження

Рада підтримала за основу законопроект про Конституційне провадження Фото: Андрій Парубій (УНІАН)

За документ проголосував 231 парламентар

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №6427-д "Про Конституційний Суд України". За документ проголосував 231 парламентар, передає кореспондент РБК-Україна.

altФото: результати голосування

Так, документом пропонується запровадження на законодавчому рівні порядку реалізації права на конституційну скаргу; приведення у відповідність із вимогами Конституції України процедури здійснення Конституційним судом України конституційних проваджень.

Також планується конкретизувати конституційні принципи діяльності КСУ при здійсненні конституційного провадження, законодавчо закріпити нову організаційну структуру Конституційного суду України, яка дасть змогу суду ефективно реалізовувати свої повноваження.

Зазначимо, що в доопрацьованому проекті удосконалено конкурсні засади відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України, виключено положення про необхідність сплати збору за подання конституційної скарги суб’єктами, які її подають.

Проектом також узгоджено з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення приписи проекту щодо відповідальності за порушення порядку проведення пленарних засідань у КСУ; уточнено статтю, що регулює визначення судом строку втрати чинності актом (його окремими положеннями); детальніше сформульовано норми законопроекту про зміну юридичної позиції Конституційного суду України та її конкретизацію.

Крім того, доопрацьовано пункти 3 і 4 Прикінцевих положень проекту з метою врегулювання питання щодо конституційних скарг, поданих до набрання чинності законом.

Підкреслимо, що нардеп від фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Суслова підкреслила, що законопроект необхідно приймати, залишивши чинною норму щодо таємної процедури голосування парламентарів за кандидатуру омбудсмена.

Нагадаємо, на початку червня парламент відправив відповідний документ на повторне перше читання.