Рада підтримала за основу проект про внесення змін у Податковий кодекс України

НовиниЕкономіка    14.11.2017 - 17:52
Фото: ВРУ (president.gov.ua)
Фото: ВРУ (president.gov.ua)

За документ проголосували 260 нардепів

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №6776-д "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році". За документ проголосували 260 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Проектом планується забезпечити збалансованість бюджетних надходжень в 2018 році, у тому числі шляхом виконання вимог пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо щорічного перегляду ставок деяких податків, визначених в абсолютних значеннях, а також поступове до 2025 року підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби на виконання угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським союзом, Європейським співтовариством по атомній енергії та їх державами-членами, з іншого боку, щодо наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до мінімального рівня, діючого в ЄС

зокрема, проектом передбачається поступове до 2025 року підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме в 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% та додатково на 16 7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1000 штук (зараз мінімальне податкове зобов'язання для сигарет в Україні становить 20 євро (596,05 гривень за 1000 штук)

Крім того, проектом передбачається, що з 1 січня 2025 будуть дотримуватися вимог Директиви ЄС № 2011/64 / ЄС від 21.06.2011 року про структуру і ставки акцизів, застосовуваних до тютюновим виробам щодо частки акцизу в середньозваженої роздрібної ціною продажу сигарет як мінімум 60%. Для цього вводиться механізм визначення такої ціни.

Також законопроектом пропонується імперативну норму пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо необхідності щорічного подання Кабінетом міністрів України законопроекту про збільшення ставок, визначених в абсолютних величинах, перевести до доручення Кабміну такий законопроект подавати у разі потреби.

Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №6005-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на оптовому ринку електричної енергії України". Документ підтримали 239 депутатів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top