Рада планує запровадити відкриті торги для закупівель послуг з енергозбереження

НовиниЕнергетика    04.10.2016 - 20:51
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 236 парламентаріїв

Верховна Рада України підтримала за основу в першому читанні законопроект №4549 "Про внесення змін у закон" Про введення нових інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації"(щодо механізму закупівлі енергосервісу)". За документ проголосували 236 парламентаріїв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Метою законопроекту є забезпечення функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу відповідно до закону" Про публічні закупівлі ", конкретизація положень закону "Про введення нових інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації", стимулювання розвитку ринку енергосервісу в Україні, виконання зобов'язань України згідно з Директивою 2012/27 / ЄС ", - зазначають автори проекту закону

Зокрема, проектом пропонується привести термінологію відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Так, пропонується ряд змін, які наводяться у відповідності з положенням закону "Про введення нових інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" в закон "Про публічні закупівлі".

Документом уточнюються особливості проведення процедур закупівлі енергосервісу. Законопроектом також запроваджується можливість використання процедури відкритих торгів та переговорної процедури закупівлі, встановлюються вимоги щодо оголошення про проведення процедури закупівлі енергосервісу і тендерної документації, встановлюються особливості розгляду та оцінки тендерних пропозицій і додаткові підстави для скасування торгів

Також пропонується спростити правозастосування для бюджетних установ. Законопроектом передбачається уточнити положення про застосування показника ефективності энергосервисного договору в якості критерію визначення переможця за процедурою відкритих торгів або переговорної процедури закупівлі. Уточнюються і збільшуються також терміни погодження (затвердження) істотних умов енергосервісного договору.

Крім того, документом вводяться нові гарантії для інвесторів. Законопроектом визначено поняття об'єкта енергосервісу, що дозволяє здійснювати процедуру закупівлі енергосервісу відразу для декількох будівель. Скасовується верхня межа розміру щорічних платежів виконавцю енергосервісу за енергосервісним договором.

Відповідно до законопроекту, надається можливість укладати енергосервісні договори строком до 15 років, що відповідає середньому терміну окупності таких проектів. Регулюються терміни ув'язнення енергосервісного договору і терміни узгодження істотних умов договору енергосервісу.

Варто відзначити, що енергосервіс - це послуги з енергозбереження та енергоефективності. Це новий, але актуальний ринок надання різноманітних послуг по частині заощадження енергії.

Нагадаємо, Світовий банк планує надати Україні 500 млн доларів на закупівлю газу.

On Top