Рада планує посилити захист житлових прав дітей-сиріт

НовиниСуспільство    18.05.2017 - 10:47
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 254 депутата

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №5045 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа". За документ проголосували 254 депутата ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

"Необхідність прийняття проекту акта зумовлена потребою забезпечення реалізації гарантованих Конституцією України прав на житло дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, що стали внутрішньо переміщеними внаслідок тимчасової окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції на сході країни", - вказано у пояснювальній записці.

Так, проектом планується взятим на облік внутрішньо переміщеним дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилось 16 років, а також осіб з їх числа надати право зараховування на квартирний та соціальний квартирний облік за місцем обліку внутрішньо переміщених осіб.

Автори документу зазначають, що за даними станом на 1 січня 2016 року кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що є внутрішньо переміщеними особами, становила понад 1,5 тисяч, 215 із яких протягом 2014–2015 років досягли 16-річного віку та мають право взяття на квартирний облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов.

Наголошується, що реалізація проекту акта не потребуватиме додаткових фінансових витрат з державного бюджету України.

Нагадаємо, вчора Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №5101 "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини)". Документ підтримав 231 парламентар.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top