ru ua

Рада планує скасувати закон про держрегулювання виробництва і реалізації цукру

Рада планує скасувати закон про держрегулювання виробництва і реалізації цукру Фото: ілюстративне фото (УНІАН)

За основу документ підтримали 242 нардепи

Верховна рада України підтримала за основу у першому читанні законопроект №4532 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру". Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

За основу документ підтримали 242 нардепи.

Проектом передбачається скасувати закон "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" як такий, що не виконав поставлених завдань, не сприяє сталому функціонуванню бурякоцукрової галузі на ринкових засадах та не забезпечує подальшого розвитку галузі, та закону "Про внесення зміни до статті 5 закону "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції", яким відповідно до закону про держрегулювання виробництва і реалізації цукру передбачена норма щодо обов’язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти "А" і цукру квоти "А".

"Фактично державою для регулювання ринку цукру використовуються не стільки економічні, скільки адміністративні методи. Економічними наслідками впливу закону стало гальмування вирощування цукрових буряків та роботи цукрових заводів, які не можуть реалізувати цукор, коли ринкова ціна стає нижчою за мінімальну, а також деформація ринку, викликана переробкою за давальницькою схемою, надмірна кількість операторів та посередників, що займаються торгівлею цукром", - підкреслюють автори проекту закону.

З огляду на вищезазначене та у зв’язку зі змінами, які відбулися на внутрішньому і світовому ринках цукру, необхідність у адміністративному регулюванні, запровадженому законом про держрегулювання виробництва і реалізації цукру, втратила актуальність.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня 2017 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України про скасування державного регулювання цін на низку товарів і послуг.