Рада провалила закон про правові основи передачі газорозподільних систем в оренду

НовиниЕнергетика    21.03.2017 - 13:49
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Відповідний законопроект за основу підтримав лише 171 нардеп

Верховна Рада України провалила урядовий законопроект №5558 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення використання газорозподільних систем)", передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, за основу документ підтримав 171 нардеп, його повернення на повторне перше читання в комітет - 193 депутата ВР, а повернення суб'єкту законодавчої ініціативи (Кабінету міністрів) - 194 парламентаря.

"На жаль, законопроект відхилено", - підсумував голова Ради Андрій Парубій.

Так, документом передбачалося врегулювати проблемні питання використання газорозподільних систем, а сама визначити правові засади передачі їх в користування (оренду).

Зазначимо, на даний час газорозподільні системи використовуються облгазами безоплатно на підставі договорів господарського відання.  При цьому зазначені договори укладено в 2013 році Міністерством енергетики та вугільної промисловості і облгазами на підставі пунктів 1 та 3 постанови Кабінету міністрів України від 20.08.2012 № 770 "Деякі питання використання державного майна для забезпечення розподілу природного газу" (скасовані постановою Кабміну від 30 вересня 2015 року №796).

Так, на час укладення зазначених договорів законодавчої заборони такої (безоплатної) передачі не існувало. Однак 8 травня 2015 року набрав чинності закон "Про ринок природного газу", яким встановлено заборону використовувати газорозподільні системи, власником яких є держава, на праві господарського відання.

Зазначимо, що за словами голови підкомітету комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергія Драюка, збитки державного бюджету України від безкоштовного використання державних газорозподільних систем перевищують 1 млн гривень в день.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року Кабінет міністрів України повернув у власність найбільшого енергетичного держхолдингу України "Нафтогаз" розподільні мережі обласних газорозподільчих компаній. Зокрема, уряд вніс зміни до своєї постанови від 20 серпня 2012 року, якою розподільні мережі були передані у безоплатне оперативне управління облгазам.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
ВР відправила на доопрацювання закон щодо надання землі під споруждення нафтових свердловин Рада дозволила місцевій владі встановлювати тарифи на альтернативну енергію
On Top