ru ua

Рада перейменувала Кіровоград

Рада перейменувала Кіровоград Фото: Рада перейменувала Кіровоград

Місто Кіровоград перейменовано на місто Кропивницький

Верховна Рада України підтримала проект постанови №4222 "Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність з вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки". За рішення проголосували 230 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.


"Перейменувати місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький", - сказано в тексті постанови.

Документ вступає в силу з дати прийняття постанови.

Зазначимо, перейменування відбулося в честь заслуженого українського драматурга і актора Марка Кропивницького, який народився на території сучасної Кіровоградської області. В Єлисаветграді, пізніше носив ім'я Кіровограда, відбулося перше представлення "Товариства українських артистів під орудою М. Л. Кропивницького".

Кропивницький

Фото: Марко Кропивницький

Зазначимо, що Кіровоградською міською радою було запропоновано 7 варіантів нової назви міста, серед яких Єлисаветград, Ингульск, Златопіль, Кропивницький, Благомир, Ексампей та Козацький. Разом з тим, в ході громадського опитування респондентів підтримали назва Кропивницький.

"Ім'я Кропивницького стоїть поряд з іменами борців за незалежність і самостійність України, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інші. Отже, Кропивницький вперше констатував перед світом, що українці - не просто народ, а нація, зі своїми культурою і звичаями. "Кропивницький" визначає конкретні досягнення України у галузі формування світової культури. "Кропивницький" безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають ніяких заперечень, і своєю появою сприятиме прискоренню формування національної ідеї "Багата країна - вільна людина - культурна нація", - йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві декоммунизировали 159 об'єктів.