Рада передала дороги місцевого значення в управління місцевих органів влади

НовиниІнфраструктура    17.11.2016 - 22:43
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

За документ проголосували 248 депутатів

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №0954 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування". За документ проголосували 248 депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином, ВР передала дороги місцевого значення в управління місцевих органів влади і дозволила укладати довгострокові договори на утримання автомобільних доріг.

Законопроект приводить норми законодавства, що стосуються системи державного управління автодорогами загального користування у відповідність із сучасними ринковими конкурентними умовами і розмежовує повноваження центральних і місцевих органів виконавчої влади та їх відповідальності за транспортно-експлуатаційний стан автодоріг державного і місцевого значення, оптимізує державне регулювання та управління у сфері дорожнього господарства

Законом визначається, що місцеві органи влади одержують під свій контроль автодорожню мережу на своїй території (крім трас державного значення), а також фінансовий ресурс для її утримання. Передбачається передача територіальних та місцевих доріг громадам, а також передача їм на утримання експлуатаційних потужностей і техніки.

Згідно з законом, дозволяється утримання доріг на основі довгострокових - до 7 років - договорів, в яких будуть прописані принципи забезпечення експлуатаційного стану доріг відповідно з нормами і стандартами, а також з нормативно-правовими актами, що стосуються експлуатації доріг.

Нагадаємо, раніше Рада створила дорожній фонд.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
ВР дозволила перерозподілити державні кошти на підтримку телеканалу ATR Рада відправила на доопрацювання закон про ратифікацію Стамбульської конвенції
On Top