ru ua

Рада відхилила раніше ветований закон про дострокове звільнення для довічно засуджених

Рада відхилила раніше ветований закон про дострокове звільнення для довічно засуджених Ілюстративне фото (УНІАН)

Президент зазначив, що закон порушує принципи права і Конституції України

Верховна рада України відхилила раніше ветований президентом України Петром Порошенком законопроект №2292 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням". Про це оголосив голова парламенту Андрій Парубій за підсумками голосування, передає кореспондент РБК-Україна.

Парубій зазначив, що тепер профільний комітет зможе доопрацювати цей проект закону для подальшого розгляду в сесійній залі.

Зазначимо, згідно з відхиленим проектом, пропонувалося встановити, що до особи, яка відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі, може бути застосовано умовне звільнення, якщо судом буде визнано, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбула не менше 20 років позбавлення волі.

Додамо також, що Порошенко зазначав, що прийнятий Радою у 2015 році закон порушує принципи права і Конституції України. Він підкреслював, що покарання у вигляді довічного позбавлення волі встановлюється у виняткових випадках за вчинення особливо тяжких злочинів і застосовується лише у випадках, спеціально передбачених Кримінальним кодексом України, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк.

Крім того, за словами Порошенка, введення даного закону нівелює значення правового інституту помилування засуджених.

Нагадаємо, 19 грудня 2015 року Порошенко ветував закон про застосування дострокового звільнення довічно засудженим.