Рада відмовилася вводити кримінальну відповідальність за незаконне отримання статусу учасника АТО

Четвер 12 лютого 2015 21:44

Народні депутати не підтримали у першому читанні законопроект № 1268 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення відповідальності за безпідставну відмову або незаконне надання статусу учасника бойових дій)". За відповідне рішення проголосували лише 166 нардепів з 226 мінімально необхідних.

За повернення даного законопроекту суб'єкту законодавчої ініціативи проголосували 155 парламентарів.

Згідно з пояснювальною запискою даний проект закону розроблений з метою встановлення кримінальної відповідальності за підроблення документів, що є підставою для надання особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в анти терористичній операції, забезпеченні її проведення, статусу учасника бойових дій, а також за зловживання повноваженнями особою, якій законом надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати документи, необхідні для надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

"Проект спрямовано на попередження та жорстке покарання посадових та інших осіб за протиправні діяння в рамках процедури надання/отримання статусу учасника бойових дій у зв'язку з проведенням АТО, недопущення зловживання умовами особливого періоду з метою незаконного отримання пільг та компенсацій - як з боку посадових й службових осіб, так і з боку звичайних громадян, забезпечення отримання приналежних їм пільг справжніми, реальними учасниками АТО", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Нагадаємо, 14 січня 2015 р. прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціює звільнення заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка за незаконне отримання статусу учасника антитерористичної операції на Донбасі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся