Рада схвалила закон про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків

Рада схвалила закон про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків
Фото: ВРУ

За документ проголосували 253 нардепа

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №6010 "Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків". За документ проголосували 253 нардепа, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, проектом передбачається зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних і узгоджених дій з боку регулюючих органів.

Також врегульовуються питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку України щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Зараз така можливість у законодавстві відсутня і є новаторською.

Документом передбачається вирішити проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, які приєднуються, протягом проведення всієї процедури реорганізації.

Для цього закон встановлює:

  • скорочення термінів і виключення окремих існуючих процедур при проведенні процедури приєднання;
  • перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь у приєднанні, з Національним банком України і іншими державними органами при приєднанні;
  • визначення моменту виникнення правонаступництва за зобов'язаннями банку, що припиняється в результаті приєднання і тд.

Зазначимо, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє до 1 серпня 2020 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада прийняла за основу закон про спрощення процедур капіталізації і реорганізації банків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся