Рада схвалила перерахунок грошового забезпечення сім’ям полонених військових

Рада схвалила перерахунок грошового забезпечення сім’ям полонених військових
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 237 нардепів

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №4878 "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо забезпечення рівності прав військовослужбовців на грошове забезпечення)". За документ проголосували 237 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зазначається, що метою документу є посилення соціального захисту військовослужбовців, зокрема шляхом установлення правових підстав для проведення перерахунку грошового забезпечення сім’ям тих військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які були захоплені в полон або стали заручниками на території проведення АТО під час бойових дій з незаконними збройними формуваннями. 

Зокрема, передбачається встановити, що за військовими, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім'ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом міністрів України. 

Водночас пропонується не поширювати це правило на тих військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували із ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

У разі індексації грошового забезпечення, в тому числі додаткового та інших видів грошового забезпечення, військових ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів грошове забезпечення членам сімей полонених військових планується виплачувати з урахуванням такої індексації - з дня прийняття рішення про проведення такої індексації. Порядок та умови перерахунку розміру грошового забезпечення, в тому числі додаткового та інших видів грошового забезпечення, військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів встановлюються урядом.

"З метою забезпечення рівності прав військовослужбовців пропонується поширити дію цього Закону на ті правовідносини, які виникли до набрання ним чинності. У такий спосіб запроваджується ретроактивна дія закону, яка дасть правові підстави для проведення перерахунку розмірів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців", - підкреслюється в пояснювальній записці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради України не підтримали пропозицію спікера парламенту Андрія Парубія про скасування пленарного засідання в середу, 7 вересня 2016 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся