ru ua

Рада зобов'язала Дніпропетровську міськраду самостійно платити за надання кредитних коштів на будівництво метрополітену

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні як закон законопроект № 11257, згідно з яким Дніпропетровська міськрада буде самостійно сплачувати за надання кредитних коштів на будівництво метрополітену. "За" відповідний проект закону проголосували 264 народний депутат з мінімально необхідних 226.

Згідно з текстом закону, пропонується встановити, що надання коштів Міністерством фінансів комунальному підприємству "Дніпропетровський метрополітен" Дніпропетровської міської ради (за рахунок кредиту, залученого державою від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту "Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську") здійснюється на безповоротній основі і на умовах відшкодування Дніпропетровською міською радою видатків державного бюджету з обслуговування кредиту, залученого державою від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту "Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську", а також за умови внесення Дніпропетровською міською радою до державного бюджету плати за надання кредитних коштів у розмірі, встановленому Кабінетом міністрів України.

Комунальне підприємство "Дніпропетровський метрополітен" Дніпропетровської міської ради звільняється від зобов'язання надавати забезпечення виконання зобов'язань перед державою з відшкодування витрат державного бюджету, понесених у зв'язку з одержанням кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту "Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровську.

Згідно з пояснювальною запискою, залучення позики ЄБРР передбачається здійснити в євро за плаваючою процентною ставкою (EURIBOR + 1% річних), що на сьогодні становить близько 2%, комісія за зобов'язання складе 0,5% річних від невикористаної частини позики, одноразова комісія 1% від суми позики (1,52 млн. євро). Пільговий період складе 4 роки. Погашення кредиту буде здійснюватися протягом 11 років, після закінчення пільгового періоду.