Рада має намір уповноважити омбудсмена контролювати сферу захисту персональних даних

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 2282, яким пропонується наділити уповноваженого Верховної Ради України (ВР) з прав людини повноваженнями здійснювати контроль за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних. "За" прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інституційної системи захисту персональних даних" проголосували 237 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Згідно із законопроектом, омбудсмена передбачається наділити повноваженнями щодо проведення планових та позапланових перевірок власників та розпорядників баз персональних даних; напрямки подання для вжиття ними заходів щодо усунення виявлених порушень законодавства, надання рекомендації в області захисту персональних даних.

Крім того, передбачається, що щорічно омбудсмен буде готувати та оприлюднювати доповідь про стан дотримання законодавства про захист персональних даних в державі.

Також пропонується передати функції державної реєстрації баз персональних даних Державної реєстраційної служби, а Міністерство юстиції буде продовжувати виконувати функції головного органу в системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту персональних даних.

Як відомо, на сьогодні центральним органом виконавчої влади щодо формування державної політики у сфері захисту персональних даних є Державна служба України з питань захисту персональних даних.

Відзначимо, законопроект був прийнятий нардепами більшості під час засідання на вул. Банковій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся