Рада вилучила із законодавства поняття "народні засідателі"

Рада вилучила із законодавства поняття "народні засідателі"
Фото: Верховна Рада

Законопроект підтримали 249 парламентарів

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №5271 "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо розгляду справ за участю присяжних). За документ проголосували 249 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином, ВР вилучила із законодавства поняття "народні засідателі".

Так, раніше народні засідателі брали участь у розгляді справ про визнання фізичної особи недієздатною; визнання фізичної особи безвісти відсутньою або оголошення її померлою.

Засідателі також розглядали судові справи про усиновлення; надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку та примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу.

Так, ВР прибрала це поняття з законодавства, оскільки 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими ліквідовано інститут народних засідателів.

Тепер безпосередньо брати участь в судовому розгляді можуть тільки присяжні.

Нагадаємо, раніше ВР прийняла за основу законопроект №5336-1 "Про Конституційний Суд України". За документ з другого разу проголосували 239 парламентарів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся