Рада хоче заборонити встановлювати забори навколо водойм

Народні депутати України підтримали у першому читанні законопроект № 1107 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування". За відповідне рішення проголосували 290 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Даний законопроект передбачає внесення змін до статті 61 та 62 Земельного кодексу України, згідно з якими вводиться заборона на влаштування огорож , що перешкоджають вільному доступу громадян до узбереж водних обертів.

"Громадянам забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування, крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори. Перешкоджання такому доступу (в тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) на землях прибережних захисних смуг, наданих в користування, чи справляння за нього плати є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг, - йдеться у законопроекті.

Наявні огорожі у проекті закону пропонується демонтувати за рахунок їх владників .

Крім того, пропонується внести зміни до статті 110 Водного кодексу України та статі 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши відповідальність за неправомірне обмеження безперешкодного та безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів.
"Обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування крім випадків, передбачених законом тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-510 грн) і на посадових осіб у - від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів (510 - 850 грн).

Також пропонується внести зміни до законів України про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, які повинні забезпечувати у відповідності з законом безперешкодний і безоплатний доступ громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування.

Нагадаємо, 25 березня 2014 р. Рада відмовилася заборонити обмеження доступу до узбережжя водойм. За законопроект № 3059 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування" проголосували лише 188 нардепів з 226 необхідних.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся