ru ua

Рада хоче ввести спецналог на прибуток банків

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 4101а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу".

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 4101а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу". За відповідне рішення проголосували 235 нардепів.

На словами нардепів, законопроект попонує ввести щомісячний спеціальний податок на прибуток для банківських установ та кредитних спілок, який нараховуватиметься на суму процентів на користь фізичних осіб за вкладами (депозитами), поточними та іншими рахунками без зменшення такої суми процентів на суму спеціального податку. Спеціальний податок буде включатись до складу витрат та обчислюватися за основною ставкою податку на прибуток 18%.

Також проект закону передбачає комплексне реформування податку на доходи фізичних осіб з доходів від капіталу, до яких відноситимуться дивіденди, проценти, роялті, доходи від цінних паперів із застосуванням при річному перерахунку прогресивної шкали податку.

Також законопроект пропонує скасувати податкові пільги з податку на прибуток для інститутів спільного інвестування, крім інститутів та фондів, які відповідають сукупності таких критеріїв:

- не менш ніж 95% активів яких розміщені в сертифікати фонду операцій з нерухомістю;

- створені на строк будівництва об'єкта (об'єктів) нерухомості.

Крім того, законопроектом передбачається, що авансовий внесок при виплаті дивідендів не справляється у випадку виплати дивідендів за результатами звітного року у розмірі, що не перевищує розмір прибутку, що підлягає оподаткуванню за основною ставкою податку (18%), обчисленого за підсумками такого року та за умови сплати (погашення) податку на прибуток, нарахованого за результатами року, за який виплачуються дивіденди, у тому числі шляхом сплати авансових внесків з податку на прибуток.