Рада допустила громадськість до ухвалення важливих для екології рішень

НовиниПолітика    04.10.2016 - 14:15
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Документ підтримали 259 нардепів

Верховна Рада України прийняла в цілому проект закону №2009а-Д, яким передбачається ввести безкоштовний реєстр по оцінці впливу на навколишнє середовище. За документ проголосували 259 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Метою закону є встановлення правових та організаційних засад оцінки впливу на навколишнє середовище, та забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України щодо участі громадськості у прийнятті екологовагомих рішень.

Так, в документі встановлюється послідовність проведення процедури оцінки впливу на навколишнє середовище. Згідно з актом, вводиться імперативне правило, за яким проведення оцінки впливу при прийнятті рішення про здійснення планованої діяльності є обов'язковим і визначено перелік об'єктів, стосовно яких застосовується процедура ОВС.

Прозора процедура участі громадськості в процесі оцінки впливу на навколишнє середовище передбачена законопроектом на всіх етапах, таким чином, негативний вплив на навколишнє середовище і здоров'я людини буде глибоко і детально проаналізовано перед початком масштабних робіт і враховано при прийнятті остаточного рішення.

Зокрема, пропонується забезпечення безкоштовного доступу громадськості до всієї інформації, що стосується планової діяльності та процедури громадського обговорення, а також ведення Єдиного загальнодоступного реєстру по оцінці впливу на навколишнє середовище в мережі Інтернет. Таким чином, весь процес ОВС буде відслідковуватися на сайті.

У проекті закону також регламентовані терміни подачі заявок для подання пропозицій громадськістю, що, в свою чергу, зменшить корупційні ризики. У законі підкреслюється, що кожен громадянин України має право на участь у громадських обговореннях з питань впливу запланованої діяльності на навколишнє середовище.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада планує передати повноваження по охороні природи місцевій владі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top