Рабинович вимагає від НАБУ розслідування мільйонних розкрадань Каськіва і Льовочкіна

Рабинович вимагає від НАБУ розслідування мільйонних розкрадань Каськіва і Льовочкіна
Фото: Вадим Рабинович (прес-служба Вадима Рабиновича)

Копію документа, з яким політик звернувся в НАБУ, він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) має розслідувати багатомільйонні розкрадання парламентаріями Сергієм Льовочкіним, Іваном Фурсіним і екс-головою Державного агентства України з інвестицій та розвитку Владиславом Каськівим, про яких йдеться в журналістському розслідуванні "Слідство.Інфо".

Таке звернення подав у НАБУ народний депутат України, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович. Копію документа політик оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

Рабинович вимагає від НАБУ розслідування мільйонних розкрадань Каськіва і ЛьовочкінаРабинович вимагає від НАБУ розслідування мільйонних розкрадань Каськіва і ЛьовочкінаРабинович вимагає від НАБУ розслідування мільйонних розкрадань Каськіва і Льовочкіна
 

У розслідуванні йдеться, що народні депутати України Сергій Льовочкін та Іван Фурсін стоять за офшорами, на які були переведені гроші зі Держагентства з інвестицій, яке свого часу очолював Владислав Каськів.

"За матеріалами журналістського розслідування, слідчі, які займалися справою Каськіва, встановили, як зникли з України 95 млн грн, виділених інвестору проекту "Якісна вода" компанії "Торговий дім "Борисфен". Спочатку гривні перевели в долари, а потім перекинули на Кіпр. Після цього місцева компанія розподілила гроші ще між трьома компаніями – однієї з Кіпру і двома з Віргінських островів", – написав Вадим Рабинович.

Лідер партії "За життя" також зазначив, що фірми, на які перекидали гроші, тісно пов'язані з банками АТ "Траста Комерцбанка" і АТ "Місто Банк", а також нардепом Іваном Фурсіним.

"Латвійський банк АТ "Траста Комерцбанка" фігурував у гучному скандалі з "вишками Бойка" разом з нинішніми народними депутатами і дуже близькими бізнес-партнерами Сергієм Володимировичем Льовочкіним та Іваном Геннадійовичем Фурсіним", – розповів політик.

Рабинович додав, що ще один фігурант цієї історії – компанія "Левіді Венчез Лімітед", на яку "також перекидали позичкові гроші".

"Вона також пов'язана з В. Фурсіним: це одна з фірм, через яку І. Фурсін є акціонером АТ "Місто Банк". У розслідуванні йдеться, що у В. Р. Фурсіна дуже тісні ділові стосунки з С. Льовочкіним і його сім'єю, а також із засновником АТ "Траста Комерцбанка" Ігорем Буймистером і його колегою Чарльз Трехерн. Всі вони тепер – серед акціонерів АТ "Місто Банк", – написав народний депутат.

Вадим Рабинович також підкреслив, що згідно з наявною у нього інформацією, документи по цій справі були нібито загублені на попередніх стадіях слідства – "не в НАБУ", додавши, що Агентство "може переконатися в їх наявності, якщо звернеться до закордонних колег".

На завершення політик попросив НАБУ внести відомості про вчинені кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та продовжити досудове розслідування із залученням перерахованих ним матеріалів. А також звернутися за додатковими матеріалами до закордонних правоохоронних інституцій, щоб відновити втрачені документи по цій справі.

"Повідомте мене про результати розгляду даного депутатського звернення, прийнятих і вжиті заходи", – підсумував Вадим Рабинович.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся