RAB-регулювання вкрай важливе для успішної приватизації обленерго, - Аджунер

RAB-регулювання вкрай важливе для успішної приватизації обленерго, - Аджунер
Фото: Шевкі Аджунер (facebook.com/kyiveconomicforum)

У ЄБРР підкреслили, що будь-який інвестор хоче бачити передбачуване середовище

Застосування стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання) дозволить інвесторам отримати прогнозований термін повернення своїх інвестицій, тому впровадження RAB-регулювання вкрай важливе для успішної приватизації обленерго. Таку думку висловив директор представництва Європейського банку реконструкції і развития (ЄБРР) в Україні Шевкі Аджунер в коментарі "Українським новинам".

"Будь-який інвестор, чи то енергетичний сектор чи ні, захоче бачити, який майбутня прибуток від його інвестицій. Так, може існувати інвестор, який прийме рішення і без впровадження RAB-регулювання, але в цілому люди хочуть бачити передбачуване середовище", - зазначив Шевкі Аджунер.

На його думку, застосування RAB-регулювання також дозволить підвищити прозорість процесу тарифоутворення.

"Всі будуть знати, який тариф очікувати. Це чисто математичний процес розрахунку того, яким буде тариф, щоб запустити інвестиційний капітал", - вважає Аджунер.

10 січня 2018 року було опубліковано постанову НКРЕКП про введення RAB-тарифів для обленерго, що покликане стимулювати компанії до скорочення витрат та інвестицій у мережі. Експерти вважають використання стимулюючого ціноутворення – ефективним способом модернізувати зношене устаткування енергокомпаній.

Експерти відзначають, що запропонована НКРЕКП модель RAB-регулювання підходить для залучення інвестицій у модернізацію мереж.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся