ua en ru

П'ять країн Європи постачають Україні летальну зброю, - "Спецтехноекспорт"

П'ять країн Європи постачають Україні летальну зброю, - "Спецтехноекспорт" Фото: вистріл із гранатомета (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Зокрема це гранатомети і боєприпаси до них, деякі артилерійські припаси

Станом на сьогодні п'ять східноєвропейських країн постачають в Україну летальні озброєння. Про це заявив Павло Барбул, директор державного підприємства "Спецтехноекспорт", яке спеціалізується на торгівлі військовими технологіями, передає "Радіо Свобода".

За його словами, здебільшого в Збройні Сили України закуповують аналоги радянських боєприпасів, виробництво яких налагоджене в країнах колишнього соцтабору.

"Зокрема це ВОГ-17 та ВОГ-25, боєприпаси до гранатометів, деякі артилерійські припаси - 100 мм і 152 мм - це те, що з нагального. Я не буду називати країни, кількості або ціни, але так - ми це постачаємо", - повідомив Барбул.

Також директор спецекспортера розповів, що на зовнішніх ринках зберігаються значні обмеження щодо продажу Україні летальної зброї.

"Ситуації постачання летальної зброї до воюючої країни, вони є обмеженням для всіх. У нас є ситуації, коли деякі компанії не можуть отримати ліцензії на постачання припасів уже протягом двох років", - зауважив Барбул.

Він також підтвердив, що цьогоріч в Україну вже надходила летальна зброя зі США - партія гранатометів PSRL-1, які є глибокою модернізацією радянського РПГ-7.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перший в США комерційний продаж летальної оборонної зброї в Україну.