Путін відвідає Білорусь з робочим візитом

Президент РФ Володимир Путін відвідає Білорусь з робочим візитом. Така домовленість була досягнута 15 травня 2012 р. в ході бесіди Путіна з Президентом Білорусі Олександром Лукашенко. Програмою візиту заплановані переговори у вузькому і розширеному складах. Як повідомили в прес-службі білоруського лідера, Президенти обговорять взаємодію Білорусі та Росії як в двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій і об'єднань. Однією з основних тем переговорів стане співробітництво в форматі Єдиного економічного простору "трійки".

Це буде перший державний візит Путіна на новій посаді.

На думку посла Білорусії в РФ Андрія Кобякова, перший міжнародний візит нового Президента Росії Путіна додасть новий імпульс подальшої інтеграції Росії і Білорусії в рамках Союзної держави. "На сьогоднішньому етапі відносини між Білоруссю і Росією - це відносини стратегічних партнерів і союзників, ведеться довірчий і активний діалог", - заявив він.

У цьому році відзначається 20-річчя встановлення дипвідносин між Росією і Білоруссю, тому велику увагу буде приділено розвитку торгово-економічного, інвестиційного співробітництва Білорусі та Росії, взаємодії у сфері ядерної енергетики. Товарообіг між двома країнами з 1995 р. по 2011 р. включно склав за підсумками минулого року 38,7 млрд дол., збільшившись майже на 38% в порівнянні з 2010 р. У зовнішньоторговельному обороті Росії Білорусь посіла шосте місце.

Одним з ключових напрямків у розвитку інтеграції між Білоруссю і РФ Кобяков назвав просування ідей про рівні соціальні права громадян обох країн. "Відповідні угоди вже підписані, але потрібні нормативні акти в розвиток цих угод", - сказав він.

Окремим блоком планується обговорити питання військово-технічного співробітництва та зміцнення колективної безпеки, у тому числі в рамках ОДКБ.

Глави держав також обміняються думками з актуальних міжнародних і регіональних проблем, обговорять координацію дій у сфері зовнішньої політики.

Очікується, що за підсумками переговорів Лукашенко і Путін візьмуть спільну заяву, в якому сторони позначать найважливіші пріоритети подальшої міждержавної взаємодії. В ході візиту також планується підписання ще декількох документів з розвитку співробітництва в різних сферах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся