ru ua

Процес над Лазаренком у США виходить на фінальну стадію, - ГПУ

Процес над Лазаренком у США виходить на фінальну стадію, - ГПУ Фото: Павло Лазаренко (upload.wikimedia.org)

Після позитивного рішення почнеться розподіл конфіскованих активів

Українська прокуратура й американські партнери зацікавлені у якнайшвидшому завершенні процесу в США над українським колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком із позитивним для обох сторін рішенням, після чого розпочнуться переговори щодо розподілу активів. Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Зокрема він нагадав, що на сьогодні в Україну повернуто 15 млн доларів Лазаренка за рішенням швейцарського суду.

"Крім того, на рахунках у п'яти різних країнах – Швейцарії, Гернсі, Ліхтенштейні, Антигуа, Литві - заарештовано близько 200 млн доларів. Їх заарештовано й у рамках кримінального провадження, порушеного в Україні, і в рамках цивільного процесу, пов'язаного з кримінальним, на території США", - зазначив заступник генпрокурора.

Він запевнив, що ГПУ з американськими партнерами "зацікавлені в максимально швидкому завершенні цього процесу". За словами Єніна, для цього група американських слідчих і прокурорів уже неодноразово приїжджала в Україну, а українська сторона забезпечувала проведення допиту свідків, зокрема колишніх прем'єр-міністрів і членів уряду.

Також заступник генпрокурора розповів, що українська сторона на запити американських партнерів надавала значну кількість матеріалів із кримінального провадження, які підтверджують саме корупційний характер коштів, отриманих Лазаренком і його спільниками.

"На сьогодні судовий процес у США триває. Нагадаю, він триває вже понад 8 років, і ми сподіваємося, що він входить у свою фінальну стадію. Після того, як у США процес завершиться, - сподіваємося, з позитивним для нас усіх рішенням, - почнуться переговори про розподіл конфіскованих активів", - сказав Єнін.

Він пояснив, що Україна на підставі Конвенції про боротьбу з корупцією може отримати частину коштів як країна, що постраждала від зазначених корупційних злочинів, а також як країна, яка активно сприяла розслідуванню злочинів.

"Саме зараз триває делікатна частина цього процесу. Я не виключав би навіть можливість певних компромісів між правоохоронними структурами США і Лазаренком. Йдеться про можливість медіації (позасудове вирішення спору з залученням третьої сторони - ред.)", - наголосив заступник глави ГПУ.

Відповідаючи на запитання про те, чи припинено розслідування справи щодо Лазаренка в Україні, Єнін уточнив: "Є певні процесуальні моменти. У зв'язку з відсутністю Лазаренка на території України, перебування його в розшуку, провадження призупинено".

Процесуального статусу у лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко в цьому кримінальному провадженні, за словами Єніна, немає.

Також заступник генпрокурора розповів, що кілька місяців тому американські партнери поінформували українську прокуратуру про вручення Лазаренку оновленої підозри, яка охоплює окремі аспекти як щодо організації вбивства народного депутата Євгена Щербаня, так і низки корупційних злочинів.

"І ми на цьому етапі є певною мірою заручниками того процесу, який відбувається на території США", - підсумував замгенпрокурора.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в США очікують судового рішення у справі екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка наприкінці першого кварталу 2018 року.