Проти будівництва кордону виступають російські ЗМІ, ОБ, Тимошенко та "Інтер", - Яценюк

НовиниПолітика    09.11.2016 - 11:50
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк
Яценюк вважає фракцію "Народного фронту" реальним здобутком

Проти будівництва кордону виступають російські ЗМІ, "Опозиційний блок" (ОБ), Юлія Тимошенко та телеканал "Інтер". Про це заявив лідер політичної партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк в інтерв’ю українським ЗМІ.

"Кордон повинен бути збудований. Кордон – це не Великий китайський мур. Кордон – це перша лінія оборони згідно з проектом, який розроблений спеціальними інститутами", - заявив він.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно критики проекту державного кордону, Яценюк підкреслив: "Уявіть, що ви хочете купити будинок. Віддали будівельникам 10% грошей. Приходите до них і кажете: де мій будинок? А там фундамент стоїть тільки та перший поверх. Ви кажете: мене це не влаштовує… Проект завершено тільки тоді, коли він повністю профінансований і зведений".

Яценюк наголосив, що уряд під його головуванням почав будувати кордон із Росією, що не робилося протягом 25 років незалежності: "Я чітко зазначив, що це перша лінія оборони. Проект розробили спеціальні інститути, які запрошували в тому числі експертів з Ізраїлю, з країн-членів ЄС".

"Це не проект проти танків. Його ніхто ніколи таким не будував. Це такий самий проект, як зараз будують в  Литві. Де стоять розумні модулі, є рокадна дорога, сітка, засоби електронного контролю, застосовуються безпілотники. Це облаштування державного кордону країни", - підкреслив лідер "Народного фронту".

"Поїдьте подивіться в Харкові той відрізок кордону, де добудовано. Де стоять бойові модулі, літають безпілотники… Прикордонна служба ніколи такого раніше не робила, але вони почали. Тобто в країні нарешті з’явився кордон!" - додав він.

Крім того, нагадав Яценюк, спочатку проект оцінювали в 1 мільярд американських доларів, "але після трьох ітерацій він став коштувати 4 мільярди гривень, що за нинішнім курсом – 150 мільйонів доларів": "Тобто ми скоротили вартість цього проекту в шість разів".

"Якщо десь якась будівельна фірма щось неправильно зробила і десь щось "спилили" - нехай відповідають. Я не будівельник, я прем’єр колишній, а тоді – діючий прем’єр.  Я не будівник кордонів, я політик. І я виконав і буду виконувати свою політичну місію і функцію. В країні буде кордон", - сказав він.

"Хто критикує проект "Стіна"? Російські ЗМІ, Опозиційний блок, Тимошенко і канал "Інтер"... Мене взагалі дивує постановка питання, коли люди виступають проти кордону! Причому в нас найдовший кордон в Європі. І ці люди виступають проти кордону  з ким? З воєнним союзом ОДКБ, де Білорусь і Російська Федерація? Це з ними нам не треба кордону?! Я не заодно з такими політиками, я проти них. Проти тих, хто виступає проти будівництва державного кордону", - наголосив Арсеній Яценюк.

Читайте в розділі

Британія може продовжити фінансування деяких проектів з ЄС після Brexit

МЗС спростовує наявність таємних домовленостей в мінському форматі

Уряд Угорщини закликають переглянути пенсійні виплати українцям і росіянам

On Top