Проти Майдану діяла ОЗГ під керівництвом Януковича, - Яценюк

Новини Політика 13.10.2016 - 11:59
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Усе, що відбувалося під час подій на Майдані, робилося з прямої санкції тодішнього вищого керівника держави, а слідство має з'ясувати роль кожного учасника організованого злочинного угруповання, яке очолювалося тодішнім президентом Віктором Януковичем. Про це заявив лідер політичної партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк журналістам у четвер, 13 жовтня, перед наданням свідчень у ГПУ в провадженні щодо злочинів, здійснених під час подій Революції Гідності тодішніми високопосадовцями.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк вдруге свідчитиме в ГПУ у справі злочинів проти Майдану. Як повідомив лідер "Народного фронту" після першого надання свідчень 11 жовтня, сьогодні йтиметься про події 18-21 лютого 2014 року.

Яценюк підкреслив, що слідство повинне отримати "повну картину, для того щоб передати ці матеріали до суду і розпочати процес заочного і очного правосуддя".

"Слідство з'ясовує роль кожного учасника організованого злочинного угруповання, яке очолювалося тодішнім президентом, членами якого були міністр внутрішніх справ, голова Служби безпеки, Генеральний прокурор і інші силовики. Ці люди були повністю залежні від президента. І все те, що відбувалося, робилося з прямої санкції вищого керівника держави", - наголосив лідер "Народного фронту".

Також, повідомив він, під час розслідування має бути з'ясовано, "яким чином поводили себе працівники правоохоронних органів, коли вони фактично натравлювали "тітушок", а "тітушки" стояли позаду них і були переодягнені у форму самооборони, закидували коктейлями Молотова і камінням мирних протестувальників, і фактично діяли під повним прикриттям міліції".

"Я сам був учасником тих подій і бачив, як в парку міліція покривала "тітушок", - підкреслив Арсеній Яценюк.

Крім того, за його словами, в процесі допиту будуть запитання про те, яку роль виконували міністри закордонних справ Німеччини, Польщі і Франції, які неодноразово приїжджали до Януковича і проводили з ним переговори: "Тобто, відтворюється повна картина того, що передувало Майдану і як розгорталися драматичні події з 18 по 21 лютого 2014 року".

"Також в процесі слідства буде встановлена роль і місце окремих народних депутатів. Хто голосував, хто не голосував. Чому Партія регіонів пропала з парламенту. Потім вона повернулася до парламенту з тією метою, щоб прийняти конституційні і законні постанови про відведення військ, про зупинку силової операції і про повернення до Конституції 2004 року", - додав він.