ru ua

Прості жителі Ірану відчутно страждають від міжнародних санкцій, - Пан Гі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що прості жителі Ірану відчутно страждають від міжнародних санкцій відносно їхньої країни, передає радіо "Свобода".

У доповіді Пан Гі Муна для Генеральної Асамблеї ООН говориться, що в Ірані ростуть інфляція і безробіття, гостро не вистачає основних медикаментів. Пан Гі Мун додав, що міжнародні гуманітарні операції в Ірані також неможливо проводити по тій же причині.

Відзначимо, з боку Євросоюзу діє нафтове ембарго проти Ірану, у відповідності з яким імпорт, придбання транспортування іранської нафти і нафтопродуктів на територію країн - учасниць ЄС, а також пов'язані з цим фінансові та страхові операції повністю заборонені. З боку США, Великобританії і Канади діють односторонні санкції проти Центрального банку та фінансового сектора Ірану, а також енергетичного сектора країни.

Крім того, в даний час відносно Ірану діють чотири санкційні резолюції Ради Безпеки ООН, які забороняють, зокрема, експорт до Ірану атомної, ракетної і значної частини військової продукції, іноземні інвестиції в нафтогазову промисловість Ірану і т.п.

Читайте також: За неофіційними даними, ЄС готується накласти заборону на імпорт іранського газу до Європи