ua ru

Промислові регіони зараз змушені виживати тільки за рахунок підприємств, - Вілкул

У зв'язку з провальною політикою уряду промислові регіони зараз виживають за рахунок підприємств, а не держави. Про це на зустрічі з трудовими колективами підприємств Запоріжжя заявив один з лідерів партії "Опозиційний блок" Олександр Вілкул.

"Заборгованість уряду перед структурами, які повинні фінансуватися з державного та місцевих бюджетів перевищила 85 млрд грн. З яких понад 30 млрд грн - кошти, що належать громадам міст, але які влада заблокувала.

У цих умовах для того, щоб підтримати людей, щоб утримати міста від руйнування, підприємства виділяють гроші на ремонти шкіл, лікарень, доріг, мікрорайонів", - повідомив Вілкул.

Політик зазначив, що "Опозиційний блок" внесе в новому парламенті пакет законів щодо захисту промисловості і робочих місць.

За його словами, в Запорізькій області зупинені не тільки всі ключові проекти розвитку, але також немає коштів навіть на першочергові дії. "Тому "Запоріжсталь" щоб утримати інфраструктуру Запоріжжя від руйнування тільки за 9 місяців 2014 р. вже вклала близько 10 млн грн на ремонт і обладнання шкіл, лікарень, на будівництво дитячих і спортивних майданчиків, підтримку культури і спорту", - додав Вілкул.

"Підприємства, громадські організації, волонтери об'єднуються і надають допомогу не тільки біженцям, але і цілим містам і районам. Щоб вижити українці змушені робити за владу її роботу", - сказав політик.

Він додав, що такі приклади соціальної відповідальності можна проводити по багатьом промисловим підприємствам. Зокрема, в рамках програми "Місто без околиць", яку майже десять років тому ініціював Вілкул, підприємствами Кривого Рогу вже вкладено понад 300 млн грн на розвиток міста.

"Влада зупинила фінансування промислових регіонів. Там, де люди проти розвалу країни і виступають проти дій цього уряду, немає коштів на якісну підготовку до зими, не проводяться ремонти в школах, немає нового обладнання для лікарень, не оновлюється громадський транспорт, немає ремонту доріг... Коли Опозиційний блок буде у Верховній Раді, ми захистимо промислові регіони і змінимо законодавство, розширивши повноваження областей - гроші будуть залишатися в містах і районах",- резюмував один з лідерів "Опозиційного блоку".