Прокуратура Закарпатській області визнала незаконним перенесення осінніх шкільних канікул

Прокуратура Закарпатської області визнала незаконним перенесення осінніх канікул в школах області. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Прокуратура м. Ужгорода встановила, що рішенням "Про перенесення термінів осінніх канікул", були порушені вимоги ч. 3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Як пояснив прокурор м. Ужгорода Іван Штефанюк, позачерговим засіданням виконавчого комітету Ужгородської міськради від 25 жовтня 2013 р. прийнято рішення про перенесення осінніх канікул у загальноосвітніх навчальних закладах міста на зимовий період. При цьому було порушено п.3 ст.15 закону України "Про доступ до публічної інформації", який передбачає, що проекти рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Крім того, в порушення ст.4 закону України "Про місцеве самоврядування", яка визначає, що місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципі гласності, проект вищевказаного рішення не був заздалегідь оприлюднений на офіційному порталі Ужгородської міської ради.

Також прокурорською перевіркою встановлено, що посадовцями порушено й регламент виконавчого комітету Ужгородської міської ради, пункт 4.17 якого, визначає, що "рішення виконкому у випадках визначених законом, доводяться до відома населення".

Крім того, розробником проекту рішення виконавчого комітету не проведено жодного аналізу до оприлюднення проекту з метою одержання зауважень та пропозицій, обговорення зазначеного питання та визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого рішення.

"Відтак, мною внесено подання Ужгородському міському голові, у якому ставиться вимога провести службову перевірку щодо бездіяльності службових осіб управління освіти Ужгородської міської ради при підготовці та прийнятті рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради та вирішенні питання, щодо притягнення до відповідальності винних осіб за неналежне виконання службових обов'язків, послаблення організації роботи з питань додержання вимог закону України "Про місцеве самоврядування" та закону України "Про доступ до публічної інформації". - зазначив прокурор.

Нагадаємо, в Закарпатській області рішеннями деяких міських органів влади осінні канікули в загальноосвітніх навчальних закладах були перенесені, що викликало обурення у школярів і їхніх батьків, які вдалися до мирних акцій протесту. Пізніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня з пропозицією перевірити законність прийняття відповідного рішення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся