ru ua

Прокуратура порушила справу проти чиновників ДП "Укрекоресурси" за ухилення від сплати податків на 2,5 млн грн

Прокуратура порушила справу проти чиновників ДП "Укрекоресурси" за ухилення від сплати податків на 2,5 млн грн Джерело фото:stakhanov.org.ua

Київська прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері розпочала кримінальне провадження щодо посадових осіб державного підприємства "Укрекоресурси", які, зловживаючи своїм службовим становищем, ухилилися від сплати 2,5 млн гривень податків. Про це повідомили у прес-службі прокуратури м. Києва.

Держпідприємство з утилізації відходів протягом 2012-2014 років на підставі договорів купівлі-продажу придбало у ТОВ "Віар плюс" 100 одиниць автоматизованих пунктів прийому вторсировини (фандомати).

У ході прокурорської перевірки було встановлено, що посадові особи придбали обладнання за завищеною вартістю - за кожну одиницю платили на 62 тис. гривень більше. Крім того, з'ясувалося, що службовці держпідприємства занизили податок на прибуток підприємств і податок на додану вартість. Як наслідок, держбюджет не отримав майже 2,5 млн гривень.

Відомості про вчинення посадовими особами кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.212 (ухилення від сплати податків) і ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, внесено до ЄРДР. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, 13 травня ц.р. суд дозволив "Укрекоресурси" стягувати мита при оформленні імпортних товарів.