ua en ru

Прокуратура не змогла повернути тисячі гектарів лісу Пшонки та Арбузова

Прокуратура не змогла повернути тисячі гектарів лісу Пшонки та Арбузова Фото: прокуратура не змогла повернути ліси Пшонки

Прокуратура пропустила строк позовної давності

Прокуратура Київської області не змогла повернути державі тисячі гектарів лісів під Києвом, які отримали люди екс-генпрокурора Віктора Пшонки і екс-віце-прем'єра Сергія Арбузова в часи Віктора Януковича. Про це йдеться в сюжеті програми "Наші гроші з Денисом Бигусом".

Прокуратура не зможе повернути у державну власність 15 тис. га мисливських угідь Пшонки, так як пропустила строк позовної давності.


Судді відхилили позов у справі Пшонки, оскільки термін позовної давності минув ще в 2014 році.

Тоді ЗМІ повідомляли, що прокуратурі нібито вдалося повернути державі угіддя, які перебували у користуванні компанії "Укрмістобудпроект". Фірма оформлена на народного депутата від "Партії регіонів" і сина екс-генпрокурора Артема Пшонку.

У 2014 році прокуратура довела, що люди Пшонки вирубали ліс під будівництво котеджу і лазні без дозволу. Тому суд розірвав договір між "Укрмістобудпроектом" та київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Не дивлячись на спроби людей Пшонки оскаржити рішення суду, формально угіддя вдалося повернути державі.

Проте залишилося в силі рішення Київської обласної ради про надання мисливських угідь, яке є ключовим документом.

Прокуратура подавала нові позови, але вони були відхилені.

Суд визнав, що мисливські угіддя надавалися компанії помічників Пшонки з чисельними порушеннями, але в позовах прокуратури не значилася вимога скасувати рішення облради.

Тому люди екс-генпрокурора могли і далі полювати в лісах Київської області.

Також прокуратура не змогла повернути ліс, орендований сім'єю екс-глави НБУ Арбузова.

У квітні 2015 року повідомлялося, що державі вдалося повернути 18 тис. га лісу в селі Дмитрівка, орендованих батьком Арбузова на 49 років.

Але на етапі касації було встановлено, що залізобетонний паркан посеред лісу Арбузова встановили з дозволу "Київського лісового господарства", яке дозволило батькові банкіра ставити огорожу.

Ще одну ділянку площею 30 тис. га було надано Андрію Лисичкину, прописаному в Донецьку за однією адресою з братом Арбузова. Лисичкін свій ліс вже оформив у власність.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд заарештував колекцію Пшонки і цінності з мисливського будиночка Януковича.