Прокуратура Швеції закрила справу проти Ассанжа

НовиниНадзвичайні події    19.05.2017 - 15:34
Фото: Джуліан Ассанж
Фото: Джуліан Ассанж

Проти Ассанжа було порушено справу про зґвалтування

Прокуратура Швеції закрила кримінальну справу про зґвалтування, порушену проти засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Про це повідомляє ВВС.

"Прокурор Маріанн Ню сьогодні прийняла рішення про припинення попереднього слідства у справі Джуліана Ассанжа, підозрюваного у зґвалтуванні", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, повідомляється, що Ассанж як і раніше не може вийти за межі території посольства Еквадору через британський ордер на його арешт.

Як повідомляється, в 2012 році Ассанж був заарештований на території Великобританії за запитом прокуратури Швеції, він був випущений під заставу і втік в посольство Еквадору.

Прокурор Маріанн Ню зазначила, що, залишаючись в посольстві, Ассанж ухилився від виконання вимог європейського ордера на арешт, який дозволив екстрадувати його до Швеції.

"За моєю оцінкою, його передача не може бути здійснена в розумні терміни", - заявила вона, зазначивши, що оскільки Ассанж не може особисто бути присутнім в суді, сенсу продовжувати попереднє розслідування немає.

Разом з тим, у прокуратурі не виключають поновлення слідства у справі, якщо Ассанж приїде до Швеції до серпня 2020 року.

"Якщо він повернеться до Швеції до закінчення строку давності в серпні 2020 року, попереднє слідство буде відновлено", - сказала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з військової в'язниці в Канзасі на свободу вийшла трансгендер Челсі Меннінг, засуджена за передачу секретних даних WikiLeaks.

On Top