ru ua

Прокуратура розслідує спонсорування ДНР металургійними підприємствами

Прокуратура Запорізької області розслідує факт незаконного вивезення і продажу металургійними підприємствами коксохімічної продукції на 100 млн грн, виручені кошти від якого пішли на спонсорування бойовиків на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Запорізької області.

"Слідством встановлено, що протягом минулого року деякі підприємства металургійного комплексу на територіях, тимчасово контрольованих терористами, через Бердянський морський торговельний порт вивезли з України і продали близько 37 тисяч тонн коксохімічної продукції на загальну суму 100 млн грн. При цьому після надходження відповідних коштів на рахунки підприємств частину грошей перераховувалася на рахунки незаконних збройних формувань, які діяли на території самопроголошеної "ДНР", під виглядом встановлених незаконною владою місцевих податків", - йдеться в повідомленні.

Прокуратура Запорізької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому СБУ за ч. 2 ст. 258-5 кримінального кодексу України (фінансування тероризму).

Нагадаємо, в грудні 2014 р. генеральний прокурор Віталій Ярема заявив, що купівля вугілля із зони АТО є фінансуванням тероризму.