ru ua

Прокуратура Криму підписала підозру Сталіну і Берії

Прокуратура Криму підписала підозру Сталіну і Берії Фото: Мустафа Джемілєв і Юрій Луценко

Прокуратура розслідує насильницьку депортацію кримських татар у 1944 році

Прокуратура Автономної республіки Крим підписала повідомлення про підозру Йосипу Сталіну і Лаврентію Берії за насильницьку депортацію кримських татар у 1944 році. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Повідомляється, що в грудні 2015 року прокуратура АРК почала розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР.

"Специфікою цього кримінального провадження є те, що вже минуло 73 роки з моменту вчинення тяжкого злочину, знаходження основної доказової бази на території інших держав і необхідністю встановлення великої кількості потерпілих і свідків", - зазначили у прокуратурі під час зустрічі генпрокурора Юрія Луценка з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемільовим

На сьогоднішній день встановлено понад 250 сімей - потенційних потерпілих, а це - понад 1000 людей.

В якості свідків і потерпілих допитані 63 людини, з яких - 45 жителів тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

"На сьогоднішній день прокуратура АР Крим зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру і в даний час підготовлені проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України Йосипу Сталіну і Берія Лаврентію Павловичу", - повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення АРК Світлана Блудова підписала повідомлення про підозру Сталіна і Берії у злочині депортації кримськотатарського народу та представників інших національностей з території Кримської АРСР.

Нагадаємо,сьогодні, 18 травня в Україні та світі вшановують жертв геноциду кримських татар.