Прокуратура Криму підписала підозру Сталіну і Берії

НовиниНадзвичайні події    18.05.2017 - 17:09
Фото: Мустафа Джемілєв і Юрій Луценко
Фото: Мустафа Джемілєв і Юрій Луценко

Прокуратура розслідує насильницьку депортацію кримських татар у 1944 році

Прокуратура Автономної республіки Крим підписала повідомлення про підозру Йосипу Сталіну і Лаврентію Берії за насильницьку депортацію кримських татар у 1944 році. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Повідомляється, що в грудні 2015 року прокуратура АРК почала розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР.

"Специфікою цього кримінального провадження є те, що вже минуло 73 роки з моменту вчинення тяжкого злочину, знаходження основної доказової бази на території інших держав і необхідністю встановлення великої кількості потерпілих і свідків", - зазначили у прокуратурі під час зустрічі генпрокурора Юрія Луценка з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемільовим

На сьогоднішній день встановлено понад 250 сімей - потенційних потерпілих, а це - понад 1000 людей.

В якості свідків і потерпілих допитані 63 людини, з яких - 45 жителів тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

"На сьогоднішній день прокуратура АР Крим зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру і в даний час підготовлені проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України Йосипу Сталіну і Берія Лаврентію Павловичу", - повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення АРК Світлана Блудова підписала повідомлення про підозру Сталіна і Берії у злочині депортації кримськотатарського народу та представників інших національностей з території Кримської АРСР.

Нагадаємо,сьогодні, 18 травня в Україні та світі вшановують жертв геноциду кримських татар.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Порошенко заявив, що РФ проводить нову неоголошену депортацію кримських татар Чубаров розповів, коли напрацюють зміни до Конституції щодо кримськотатарської автономії
On Top