Програму докапіталізації виконали 20 найбільших банків України

НовиниФінанси    29.11.2016 - 11:18
Фото: Катерина Рожкова
Фото: Катерина Рожкова

Наступний рік НБУ присвятить перевірці невеликих банків

Програму докапіталізації Національного банку України виконали 20 найбільших банків країни. Про це повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова на зустрічі з керівниками найбільших банків.

За її словами, станом на сьогодні, по одному великому банку перевірка ще триває.

"Топ-20 банків виконали свої зобов'язання щодо докапіталізації, по одному банку така перевірка ще триває", - повідомила Рожкова.

Вона також розповіла про ситуацію із збільшенням капіталу у другій групі банків. Зокрема, 12 банків цій категорії ще потребують збільшення капіталу. Для цієї групи банків, згідно з домовленістю з МВФ, термін досягнення нульового рівня достатності капіталу продовжений на 1 місяць - до кінця 2016 року.

Що стосується третьої групи, що налічує 21 банк, з них 2 банки не потребують докапіталізації, 8 - мають потребу в поповненні капіталу лише для досягнення мінімального розміру статутного капіталу, 11 банкам необхідно докапіталізуватися на ту чи іншу суму. Рожкова також заявила, що 2017 рік буде присвячений діагностиці невеликих банків.

Крім того, заступник голови нагадала банкірам про наближення дати набрання чинності постанови правління НБУ № 351, яке дозволить забезпечити повну та своєчасну оцінку банками величини кредитного ризику.

Також Катерина Рожкова представила новий підхід до банківського нагляду, який буде рискоориентованим і дозволить посилити якість і глибину аналізу банківської діяльності.

Метою запровадження такого підходу оцінки життєздатності банків є приведення наглядової функції регулятора в стан, пропорційний тим ризикам, які несуть у своїй діяльності банки для всієї системи.

Нагадаємо, банки збільшили достатність капіталу до 14,22% у жовтні.

On Top