Профспілки пікетували Кабмін і Раду проти зростання тарифів на ЖКГ

НовиниНадзвичайні події    06.07.2016 - 13:09

Сьогодні в Києві представники федерацій профспілок України вийшли на Всеукраїнський марш протесту і рушили від парку Шевченка до стін Кабінету Міністрів і Верховної Ради України. Протестувальники заблокували проїжджу частину від Кабміну до Маріїнського парку і зайняли всю площу перед парламентом.

За даними організаторів, в акції взяли участь більше 30 тисяч чоловік з 20 регіонів України, які вимагали від влади припинити експерименти над своїм народом і забезпечити українцям гідне життя.

Протестувальники тримали в руках гасла "Нові тарифи вбивають", "Немає тарифного негативу", "Спочатку європейські зарплати, потім європейські тарифи".

Основними вимогами учасників акції протесту є підвищення мінімального прожиткового мінімуму, збільшення зарплат і скасування шокового подорожчання ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

За даними ЗМІ, в квітні-червні 2016 року влада прийняла ряд рішень щодо підвищення для населення ціни на природний газ у два рази з одночасним скасуванням пільгової ціни. Також в 1,8-2,2 рази підвищені ціни на опалення та гарячу воду. Крім того, з вересня планується чергове 30%-е підвищення ціни на електроенергію, що спричинить за собою зростання тарифів на холодну воду.

Крім того, учасники акції звернулися до Кабінету міністрів та Верховної Ради України з вимогою провести парламентські слухання та публічно пояснити шокові тарифів і гарантії їх доступності.

За словами організаторів акції протесту, шокові для простого народу підвищення цін були прийняті без громадських обговорень і переговорів з усіма сторонами процесу. Така практика є прямим порушенням законів "Про професійні спілки", "Про соціальний діалог в Україні", "Про ціни і ціноутворення", "Про житлово-комунальні послуги".

Представники профспілок зазначили, що це попереджувальна акція та її мета нагадати, що влада в Україні належить народові. Якщо влада буде ігнорувати вимоги профспілок, вони будуть ініціювати проведення всеукраїнського страйку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся