ua en ru

Профспілки: Фірташ готується почати масові звільнення на своїх хімічних підприємствах

Підприємства хімічної промисловості України, що належать Group DF Дмитра Фірташа, доведені до катастрофічного стану, яке призведе до їх зупинки і масового звільнення працівників. Про це заявили представники профспілок в ході прес-конференції під час презентації об'єднання "Демократичні профспілки України".

"Дмитро Фірташ зупиняє "Сумихімпром". Відповідно, Фірташ зупинив випуск карбаміду не сєверодонецькому "Азоті". Не потрібно бути Нострадамусом, щоб передбачити, що на цих підприємствах грядуть скорочення - це не тільки можливо, але і високо ймовірно. Природно, якщо зупиниться підприємство з великою кількістю працівників, наприклад "Черкасиазот" - 4,5 тис. осіб, - зрозуміло, що дарма їм платити зарплату ніхто не збирається, якщо підприємство не працює", - зазначив Дмитро Філіпчук, голова Профспілки працівників галузі земельних відносин.

Представник профспілки розповів на прес-конференції, що в поточному році в Україні пройшли масові скорочення працівників на таких підприємствах як аеропорт "Бориспіль", Дніпропетровський трубний завод, "Укртелеком", Криворізький металургійний комбінат, ДП "УГК "Неміров", кіровоградський завод "Радій". Зараз зупинено виробництво і є ймовірність скорочень працівників на заводах "ЗАЗ", меткомбінаті "Запоріжсталь", меткомбінаті імені Ілліча.

Філіпчук зазначив, що випадки масових звільнень на підприємствах українських олігархів стали систематичними, що вимагає активізації роботи профспілок щодо захисту прав найманих працівників.

"Коли власники-олігархи купували ці підприємства, вони повинні були розуміти, що від функціонування виробництв залежить доля десятків тисяч співробітників та їх сімей, надходження до бюджетів різних рівнів. Ми не дозволимо ставитися до людей, як до рабів", - сказав він.

У той же час Олексій Кляшторний, голова ЦКК Всеукраїнської профспілки "Народна солідарність", нагадав, що більшості нинішніх олігархів підприємства дісталися за копійки в ході приватизації, тому якщо власник демонструє свою нездатність керувати підприємством, адекватно реагувати на економічні виклики, то такі підприємства потрібно відбирати і продавати більш ефективним власникам.