ru ua

Профільний комітет рекомендував Раді призначити Смолія головою НБУ

Профільний комітет рекомендував Раді призначити Смолія головою НБУ Фото: Яків Смолій (Julia Berezovska/ Press office NBU)

Голосування за призначення нового керівника НБУ може відбутися на наступному пленарному тижні

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту звільнити голову Національного банку (НБУ) Валерію Гонтареву і призначити на її посаду чинного виконувача обов'язків глави Нацбанку Якова Смолія. Про це журналістам повідомив перший заступник голови комітету Михайло Довбенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні комітету, яке відбулося у закритому режимі.

"Підтримали проект постанови, внесений президентом, про позитивне голосування за Якова Смолія у сесійній залі", - повідомив Довбенко.

Нардеп зазначив, що члени комітету під час засідання заслухали в.о. голови НБУ Якова Смолія.

За словами Довбенка, голосування за призначення нового керівника регулятора може відбутися на наступному пленарному тижні.

Нагадаємо, 18 січня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови про звільнення глави Національного банку Валерії Гонтарєвої і проект про призначення на цю посаду Якова Смолія, який на даний момент виконує обов'язки голови НБУ.