ru ua

В профільному комітеті Ради є питання до бюджету-2017 по частині стипендій

В профільному комітеті Ради є питання до бюджету-2017 по частині стипендій Фото: Верховна Рада може скорегувати проект бюджету-2017 в частині стипендій

Зауваження стосуються порядку виплат соціальних стипендій

У парламентському Комітеті з питань науки і освіти готові підтримати лише частину закріплених у проекті бюджету-2017 ініціатив Кабінету міністрів в частині стипендій. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Пенсии, стипендії, ліки: чого чекати від уряду в наступному році".

Так, згідно законопроекту про бюджет-2017, стипендії з 1 вересня наступного року будуть розділені на дві категорії: соціальну і академічну. Перші виплати охоплять усіх малозабезпечених студентів, а також сиріт. У випадку з незаможними сім'ями, де є студенти, уряд контролював би доходи. Сироти отримували виплати гарантовано.

При цьому в законопроекті з'явився ряд нових критеріїв, який обмежить доступ до виплат. Для малозабезпечених студентів умовою отримання стипендій також може стати і успішність, а для сиріт вводиться віковий ценз: стипендія їм належить тільки з 18 до 23 років.

Однак у профільному комітеті готові підтримати не всі пропоновані в бюджеті-2017 зміни. Зокрема, у першого заступника голови комітету Олександра Співаковського ("Блок Петра Порошенко") є зауваження до порядку виплат соцстипендий.

"Введення вікового цензу для студента-сироти неприйнятно. Якщо буде 12-річна система отримання середньої освіти, із школи дитина вже виходить у віці 18-19 років, а закінчити магістратуру може до 25-26 років, - пояснив Співаковський. - А якщо пішов у ПТУ, потім в коледж, а потім за скороченою програмою в університет на бакалаврат, і все це безперервний процес, то до закінчення навчання студента вже може бути до 27 років".

Не влаштовують депутата і критерій успішності для отримання стипендії для малозабезпечених категорій. На його думку, якщо дитина не порушує навчальний процес, він повинен мати право на допомогу для забезпечення себе достатнім рівнем життя, харчування та проживання в гуртожитку.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що не підпише бюджет-2017, якщо в ньому не будуть передбачені державні стипендії для студентів.