Проект бюджету Дніпра-2017 "відкриває двері" для розкрадання більше мільярда гривень, - Краснов

НовиниПолітика    29.11.2016 - 17:21
Фото: Загід Краснов
Фото: Загід Краснов

Депутат Дніпровської міської ради, лідер Всеукраїнської громадської організації "Громадська сила" Загід Краснов заявив, що проект бюджету на 2017 рік складено таким чином, що, фактично, дає "зелене світло" до розкрадання 1,2 млрд грн бюджетних коштів. Про це він заявив на прес-конференції в ІА "МОСТ-ДНЕПР".

"Від того, яким буде бюджет-2017, буде залежати подальший розвиток Дніпра та якості життя мешканців міста, а саме якість доріг, розміри комунальних і транспортних тарифів. Самий головний недолік проекту бюджету Дніпра на 2017 рік полягає в тому, що в ньому заздалегідь закладений "розпил" 1,2 млрд грн. Передача цих грошей безпосередньо на рахунки комунальних підприємств, підконтрольних меру і діяльність яких депутати не мають можливості перевірити – це механізм, який дозволяє меру і підконтрольним йому фірмам розікрасти 1,2 млрд грн. Це неприпустимо", - говорить Загід Краснов.

Депутат підкреслив, що вже на найближчій сесії міської ради, яка відбудеться 1-го грудня, фракція "Громадська сила" буде вимагати внесення в проект рішення відповідних поправок, спрямованих на встановлення прозорості освоєння коштів міського бюджету.

"Бюджет міста – це дуже важливий документ, який треба приймати, який дозволяє забезпечувати повноцінну роботу міста. Очевидно, що за 1/12 бюджету сьогодні жити неможливо. Ми готові підтримати бюджет за умови внесення до нього низки правок. По-перше, 1,2 млрд грн повинні бути освоєні через тендери, що проводяться відповідними департаментами і управліннями міської ради, а не комунальними підприємствами, які депутати не мають можливості контролювати. По-друге, повинна бути створена контрольна комісія не з числа депутатів промерської більшості, а та, яка могла б по-справжньому контролювати процес освоєння коштів", - зазначив він.

Лідер ВГО "Громадська сила" наголошує, що в бюджет майбутнього року також закладено 5-відсоткові надбавки вчителям і педагогам в той час, як чиновники міськради встановили собі щомісячні премії в розмірі 400-800% від окладу.

"Коли чиновники через щомісячні премії збільшують собі на 800% зарплату, а наші медики і педагоги отримують 5% надбавки, а саме така сума закладається бюджетом на 2017 рік - це відвертий цинізм. Тому, як і в 2016 році, ми будемо вимагати не менше 40% надбавок вчителям, лікарям та соцпрацівникам", - сказав він.

Краснов також зазначив, що "Громадська сила" буде вимагати регулярного звіту чиновників, відповідальних за освоєння бюджетних коштів. Лідер політичної сили закликав депутатів усіх фракцій на найближчій сесії міської ради вимагати внесення правок в головний фінансовий документ Дніпра на 2017 рік з метою недопущення прийняття антисоціального і непрозорого бюджету.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся