ru ua

Присяжнюк: Якість української продукції підтверджена успішним експортом в ЄС

Якість продукції компанії Roshen, що експортується в Російську Федерацію, підтверджено експертизами українських лабораторій. Разом з тим, Україна неодноразово висловлювала готовність до конструктивного діалогу з російською стороною. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

"Якість української продукції підтверджена успішним експортом до Євросоюзу і зростаючим попитом серед споживачів Російської Федерації. Позитивний результат переговорів, які українська сторона готова розпочати вже з 5 серпня, повинен назавжди зміцнити рівень довіри у торговельно-економічних відносинах між двома державами. З боку Мінекономрозвитку України є готовність до такого діалогу, а Мінагрополітики України висловлює впевненість у якості вітчизняної продукції та досліджень українських лабораторій ", - запевнив міністр.

На думку Миколи Присяжнюка, Україна впевнено закріплює за собою статус одного зі світових лідерів з виробництва аграрної продукції. Саме тому перевірка її якості здійснюється на високому рівні. Міністр переконаний, що поодинокі претензії повинні бути обговорені і невідкладно вирішені.

"В Україні діє жорсткий контроль якості продуктів харчування відповідно до вимог ЄС і з урахуванням умов вступу до Зони вільної торгівлі. Однією з першочергових завдань є впровадження системи HACCP на виробничих потужностях підприємств. Претензії до продукції стосуються не її якості, а перебувають у площині необхідності переговорів щодо торгово-економічних відносин. На початок діалогу готові як профільні міністерства України, так і українські виробники", - зазначив глава Мінагрополітики.